Ciacho Chociwel

Ciacho Chociwel

11 lipca, 2019 0 przez Doradca Filmowy

Ciacho to doskonała i indywidualna z kilku komedii, które wykonałem Patryk Vega. Film opowiada historię pięknej Basi wrobionej przez narzeczonego w napad na konwój z narkotykami. Wplątanej w narkotykową aferę siostrze przychodzą z poradą nieporadni, ale bardzo odważni bracia. Reżyser wielki z bezkompromisowego przedstawiania środowiska policyjnego, w tym obrazie nieco odchodzi od tradycyjnego charakteru swojej książce.

Ciacho Barlinek

Nie występuje on a głównego tematu zainteresowania – wciąż mieszkamy w kręgach policyjnych.

klik i ogladaj film

Główna bohaterka stanowi niezwykle przebojową policjantką starającą się o sukces. Niespodziewane wydarzenia jednak znacząco łączą jej cele. Znacznie mocno dowiadujemy się kto za tym ludziom jest i wrabia piękną policjantkę. Jest pytanie: jaki czynnik miała taż kobieta a jak dobrze potoczą się losy odważnej policjantki.

Ciacho Barlinek

Komedia z powodem

Seans z „Ciachem” w repertuarze dostarcza widzowi całą gamę emocji: od obawy o dalsze losy głównej bohaterki poprzez niepewność aż do całkowitej radości. Poza wieloma zabawnymi sytuacjami i dowcipnymi dialogami można dostrzec i ważne przesłanie pochodzące z filmu. Komedia pokazuje, że każdy, nawet z pozoru najbardziej nieporadny człowiek, że stać prawdziwym bohaterem, a jeszcze każdy bez wyjątku zarabia na dużą miłość. Danie więc stanowi wprowadzone w ciekawy, humorystyczny, a czasami nawet nieco ironiczny sposób. Główni bohaterowie posiadają również barwne, trochę przejaskrawione osobowości, przez co wszystek z nich na długo zapada w świadomość, a ponadto ich karykaturalność w efektywny sposób również dużo podkreśla ukryte pod pozorami zwykłej komedii przesłanie filmu. Film z indywidualnego początku zaciekawia i sprawia, że widz w napięciu wygląda na dalszy ciąg wydarzeń, przy czym nie raz atmosfera bardzo się rozluźnia dzięki dowcipnym dialogom i szybkim, nieco żartobliwym obrotem spraw.

Świetna obsada

Łatwa i jedyna obsada to w filmach Patryka Vegi tak już tradycja. Na jakimkolwiek plakacie filmu tego reżysera można zobaczyć znane osoby. Główna bohaterka – Basia jest prezentowana przez Martę Żmudę – Trzebiatowską. Istnieje wtedy niepowtarzalna rola aktorki, ponieważ całkowicie rezygnuje z wizerunkiem eleganckiej i złożonej dziewczyny, którą zwykła grać Żmuda – Trzebiatowska. Podczas filmu można zobaczyć aktorkę w znacznie bogatych okolicznościach. Z przodzie na chwilę zabiera się ona w skórę prostytutki, później stosuje się poznać jako ambitna pani policjantka. Podczas filmu można zaobserwować i dość „niegrzeczną” scenę, w której główna bohaterka prezentuje swoje piersi. Mimo dość dobrego wizerunku policjantki, z powodzeniem można określić, że nie wydaje ona lubych widzów. Nie wyłącznie odtwórczyni ważnej roli zarabia na przyjęcie. Trzej bracia (Tomasz Karolak, Paweł Małaszyński i Marcin Bosak) oraz narzeczony Basi (Tomasz Kot) to ponad bardzo barwne postacie, które zasługują na równie dużą uwagę. Tomasza Karolak, jako Dawid – sympatyczny ginekolog z dużymi upodobaniami seksualnymi, jak powszechnie świetnie odnalazł się w komediowej roli. Marcin Bosak, w gospodarce Krzysia, znacznie dobrze poradził sobie z ukazaniem podporządkowanego władczej żonie (Joanna Liszowska) pantoflarza. Na szczególnie wielkie uznanie zasługuje Paweł Małaszyński, z którego rola wiecznie zagubionego Karolka wymagała bardzo dużego zaangażowania. Samo stanowi prawdziwe: każda z form na długo zapada w świadomość, a jednak między innymi o to dopiero w filmach chodzi.

Ciacho Barlinek

Przyjemny seans

„Ciacho” to przede wszystkim złota do oglądania komedia, jaka nie chce od widza analizy i mocnego skupienia. Opowiada barwną bajkę w średni dla klientów sposób, przy czym nie raz części z udziałem nieporadnych braci Basi dostarczają sporo śmiechu. Istnieje wtedy film, który warto obejrzeć nawet dla dobrej obsady aktorskiej i kilku nieoczekiwanych zwrotów akcji. Niecałe dwie godziny spędzone z komedią „Ciacho” Patryka Vegi to właściwie doskonały ćwicz na spędzenie sobotniego popołudnia. Komediowy debiut reżysera danego z kina sensacyjno – kryminalnego z pewnością można pozwolić za dobry.

Ciacho Barlinek

Źródło artykułu Ciacho