Koszulki Miodowe lata Drawsko Pomorskie

Koszulki Miodowe lata Drawsko Pomorskie

3 lipca, 2019 0 przez Doradca Filmowy

“Miodowe lata” to ponadczasowy program, który od lat gości na ekranach telewizorów w wielu polskich mieszkaniach. Nieustannie cieszy się dużą uznaniem, nawet wśród młodszych widzów, którzy dopiero poznają losy i perypetie dwóch zaprzyjaźnionych małżeństw, mieszkających w kamienicy przy ulicy Wolskiej 33. Serial został wyprodukowany na licencji zagranicznego “The Honeymooners”. Oglądając “Miodowe lata” aż ciężko uwierzyć, że cały program jest spektaklem teatralnym.

Koszulki Miodowe lata Karlino

 

Został on nakręcony na żywo, przy widowni w teatrze Żydowskim w Warszawie. Emisja serialu w telewizji rozpoczęła się w 1998, a zakończyła w 2003 roku. Wyemitowano go w 131 epizodach, podzielonych na 9 sezonów. W 2004 roku podjęto się kontynuacji serialu, która została wyemitowana w 17 epizodach pod tytułem „Całkiem nowe lata miodowe”. Obecnie powtórki serialu często emitowane są na różnorodnych programach telewizyjnych. Można je również szybko odszukać w internecie wyszukując frazę miodowe lata online, lub miodowe lata odcinki, są one dostępne na naszej stronie.

Koszulki Miodowe lata Karlino

telenowela opowiada o losach dwóch zaprzyjaźnionych ze sobą małżeństw. Głównymi bohaterami są Karol Krawczyk (grany przez Cezarego Żaka), kierowca tramwaju, oraz jego najlepszy przyjaciel Tadeusz Norek (grany przez Artura Barcisia), pracownik kanałów. Są oni żonatymi mężczyznami w średnim wieku, którzy cały czas poszukują sposobów na wzbogacenie się i wejście w posiadanie wielkiej fortuny. Działania prowadzone przez nich w tym celu, przeważnie kończą się fiaskiem i wplątują ich w kłopoty. Przyjaciele są nierozgarnięci i łatwowierni, cały czas popadają w konflikty między sobą. Dzięki ich optymizmowi i pogodzie ducha często udaje im się z nich wyjść bez szwanku, wiedzą również, że ich przyjaźń jest na zawsze i nie potrafią bez siebie funkcjonować.

Koszulki Miodowe lata Karlino

Karol Krawczyk to postać nieco apodyktyczna, nierzadko chodzi nerwowy, więc nietrudno wytrącić go z równowagi, co nierzadko robi przyjaciel Norek. Jest niezwykle pomysłowy, zawsze obmyśla nowatorskie plany, dzięki którym w końcu uda mu się wzbogacić. Do swoich poglądów zawsze udaje mu się przekonać Norka, który zawsze ulega silnemu charakterowi przyjaciela. Niestety pomysły te zawsze kończą się problemami. Jako motorniczy, Karol śni o kierowaniu nowoczesnego tramwaju, niskopodłogowego i klimatyzowanego. Jednak rzeczywistość daleka jest od marzeń, bohater od lat prowadzi tramwaj starego typu. Kariera stanowi ważny element jego życia, nawet kiedy śpi, bezustannie śni o tramwajach. Cechą wyróżniającą Karola, będąca obiektem wielu żartów jest jego nadwaga. Osobą, której najchętniej nigdy by nie widywał, jest jego teściowa, ukochana mama Aliny-Zofia Rudnik. Pomimo nerwowego charakteru, Karol w głębi serca jest ciepłą osobą, ceniąca sobie przyjaźń Tadeusza. Pomimo wielu kłótni bohaterowie zawsze się godzą.

Koszulki Miodowe lata Karlino

Tadeusz Norek pracuje w warszawskich kanalizacjach. Ze względu na swoje opanowane i sympatyczne usposobienie zawsze ulega Karolowi i pomaga mu w wykonywaniu nie do końca przemyślanych i szalonych planów. Jego postać jest kontrastem dla osoby Krawczyka. Tadeusz jest opanowany i szczupły. Niepozorna sylwetka nie wyklucza jednak faktu, że zawsze zagląda do lodówki Krawczyków, często spożywa z nimi posiłki.

Równie ciekawymi postaciami, których usposobienie i podejście do życia mocno kontrastuje z charakterem Karola i Tadeusza są ich żony: Danuta Norek (grana przez Dorotę Chotecką), oraz Alina Krawczyk (grana przez Agnieszkę Pilaszewską, a później Katarzynę Żak). Kobiety nieustannie krytykują nielogiczne pomysły swoich małżonków, jednak nie są w stanie powstrzymać ich przed wpadnięciem w kolejne tarapaty.
Danuta jest kobietą o bardzo mocnym charakterze, jest uparta i często agresywna w stosunku do swojego małżonka Tadeusza.
Alina jest jej opozycją, jest kobietą opanowaną, znosi wszystkie niepoważne pomysły Karola, jednak często stara się go powstrzymać przed wplątaniem się w kolejne problemy. Pomimo swojego spokojnego charakteru, potrafi jedną ripostą zabrać Karolowi wszystkie jego argumenty. Życie w roli kury domowej nie do końca jej pomaga, często narzeka na to, że małżonek nie pozwala jej podjąć pracy zawodowej.

Koszulki Miodowe lata Karlino

KOSZULKI MIODOWE LATA
Koszulki z kultowymi cytatami i motywami z serii to dobry pomysł na upominek dla każdego fana “Miodowych lat”. Dostępnych jest mnóstwo ciekawych wzorów, które z pewnością przypadną wam do gustu. Znajdziecie je w zakładce “koszulki miodowe lata”. Cytaty, które się na nich znajdują to między innymi klasyczne powiedzenia Karola „Czego stoisz na torach?”, „Nie Karoluj mi tu teraz”, czy kultowa cytat Danki „Tadzik! Na górę!”. Dostępne są w rozmiarach od XS do XXL w cenie 44, 90 zł (oprócz koszulki „Albatrosy”, która kosztuje 49, 90 zł).

Koszulki Miodowe lata Karlino

Zobacz również serial miodowe lata