Płatność stroną przez internet – kiedy tworzą to Europejczycy

Płatność stroną przez internet – kiedy tworzą to Europejczycy

18 kwietnia, 2020 0 przez Doradca Filmowy

Płatność stroną poprzez internet – jak prowadzą to Europejczycy Płatność stroną poprzez internet zdecydowanie wygrywa! Payments Europe pokusiło się o doświadczenia lokalnego rynku płatności. W skutku tej analizy powstał ciekawy raport pokazujący, jakie zachowania konsumenckie wchodzą na plac sprzedaży online, z naciskiem na płatności za kupione dobra. Oto jak według raportu wyglądają płatności za importy i poczty w Europie.

Płatność stroną poprzez internet to preferowana forma płatności

Expresowa wysyłka

Expresowa wysyłka

Wspomniany raport noszący tytuł: „CARDS IN THE EVOLVING EUROPEAN PAYMENTS LANDSCAPE” zaistniał na bazie informacji z Europejskiego Banku Centralnego (EBC) i reklamie zarobionych przez Payments Europe. Miał on obręby europejskie, w obecnym też Polskę.

Według badań karty są preferowaną formą płatności w Europie. Usuwają je także konsumenci, kiedy także handlowcy w kanale B2B. Stosowanie z stron wzrosło w układzie ostatnich kilku lat. Dodatkowo 87% europejskich klientów przewiduje się komfortowo płacąc kartą. Jak sądzi Payments Europe krajobraz płatności w Europie ewoluuje. Chociaż inni gracze wchodzą wszystek godzina na plac, toż wszak strony nadal umożliwiają wyższą wartość daną niż wszelka druga droga płatności.
Płatność stroną poprzez internet – pomoce dla klientach także wydających

Dziewięciu na dziesięciu odbiorców w Europie przewiduje się swobodnie, płacąc kartą. Minął czas, gdy łączyło się zatem z obawami utraty pieniędzy. 90% detalistów twierdzi, że pomoce z płatności kartą przewyższają wszystkie powiązane spośród aktualnym kursy. Kupujący wymieniają będąca udogodnienia podczas płacenia kartą: wygoda (49%), szybkość (35%), ubezpieczenie transakcji (36%), akceptowanie płatności przez wielu sprzedawców (40%), a więcej cash back (35%).

Właściciele e-sklepów jako ważne zalety płatności stroną w zderzeniu spośród tamtymi technologiami stosują: płatność gwarantowana (53%), wzrost sprzedaży (44%) oraz wstęp do znaczniejszej bazy klientów (38%).
Online oraz offline podobnie, a chociaż inaczej

Znacznie delikatnym projektem było połączenie jedynych metod płatności w dwóch kanałach sprzedaży. W kanale online i offline. Różnice można dostrzec na poniższej grafice.
Płatność stroną poprzez internet – jak prowadzą to Europejczycy
źródło: Raport CARDS IN THE EVOLVING EUROPEAN PAYMENTS LANDSCAPE

Że tu między innymi, iż w online króluje płatność za usługą szybkich płatności (20%) i stron kredytowych (19%). Gotówka jest tylko 7% wszystkich płatności. W zakładach stacjonarnych gotówka wykonywa z kartami (23% vs. 19%).

Jeśli spytamy o chciane przez sprzedawców metody płatności, to umowy są na kluczowej pozycji (53% wskazań). Następnie gotówka (41% wskazań), przelew bankowy (38% wskazań), szybkie płatności są wówczas na głębszych pozycjach.

Jako ciekawostkę można podjąć, że waluta jest niewiele prosta we Francji i Szwecji. W współczesnych terenach płatności kartą preferowane są przez 72% i 65% respondentów. Dla 61% sprzedawców ze wspomnianych państw, to najbezpieczniejsza forma zapłaty za zakupy. Europejscy detaliści chodzą oraz ustalają nowe technologii płatności. Chodzi o zadowolenie użytkownika, które stanowi wyceniane jako trzeci najwyższy priorytet przy wyborze dostawcy płatności w magazynie.
Płatności w Polsce z nowościami

Polscy sprzedawcy są dobrze badani przez Payments Europe, ponieważ chętnie przyjmują spośród nowatorskich technice. Lokalny rynek płatności również wydziela się, jeżeli szuka o adopcję nowatorskich rozwiązań. Na dowód 99,9% wszystkich terminali finansowych w regionie może lubić płatności zbliżeniowe. Ponad 90% polskich detalistów ogląda na umowy zbliżeniowe jako na główną korzyść powiązaną z płatnościami kartą. Jedynym wytłumaczeniem dla współczesnego dynamizmu zapewne istnień więc, iż z przodu lat 90. Nasza jest uczciwa dla marek spośród innych branży Europy i świata. Kartą damy więcej zbyt zamówienie kuriera.
Bezpieczeństwo zakupów

Jeżeli szuka o bezpieczeństwo toż pojedyncze wynikające płatności kartą wyglądają następująco:

Ponad 80% europejskich konsumentów uważa płatności stroną za pewne.
Jeżeli szuka o wydania powiązane z kartami, ostatnie trzech na czterech klientów jest uzasadnionych tego, iż potrafią odebrać oni znajome kapitały.
1/3 respondentów uważa, że płatność kartą ogranicza możliwość oszustwa lub kradzieży
Detaliści we Francji (40%), we Włoszech (44%) oraz w Polsce (41%) uważają, że płatność stroną można doliczyć do najwygodniejszych metod rozliczania transakcji. Inaczej sprawą detaliści w UK, gdzie gotówka i czek najlepiej chronią możliwości pojawienia się oszustwa podczas transakcji (24%).

Jakie przemiany w perspektywy?

To jedynie ilość informacji z opisu. Ustalają się w nim oraz reklamy dotyczące kosztów, jakie ponoszą detaliści podczas robienia operacji. Cały okres obserwowany jest więcej zbyt szybkich płatności, gdzie pojawiają się jeszcze więc nowe podejścia także zwyczaje. Zaskakuje BLIK, który stał pokochany przez polaków z racji swojej prostoty oraz dane. Czekamy na odleglejsze ciekawe rozwiązania.

Sprawdź na śledzenie paczek