Kwoty subwencji społecznej i dochody z urzędu wkładu w PIT dla gmin, powiatów i województw w liczbom kwartale 2020 r.

Kwoty subwencji społecznej i dochody z urzędu wkładu w PIT dla gmin, powiatów i województw w liczbom kwartale 2020 r.

30 kwietnia, 2020 0 przez Doradca Filmowy

Kwoty subwencji ogólnej i zyski z urzędu udziału w PIT dla gmin, powiatów i województw w początkowym kwartale 2020 r. Ministerstwo Finansów opublikowało informację o kwotach subwencji ogólnej na 2020 r. dla gmin, powiatów i województw i materiałach zdanych na rachunki jednostek samorządu terytorialnego za pierwszy kwartał 2020 roku. Warto sobie zapamiętać zwłaszcza kwoty przychodów z urzędu PIT, ponieważ w kontekście nieuchronnego wstrząsu w samorządowych finansach potrafi się okazać, że przez każdy czas całych nie zobaczymy.

Informację o kwotach subwencji ogólnej na 2020 r. dla gmin, powiatów i województw i materiałach zdanych na rachunki jednostek samorządu terytorialnego za pierwszy kwartał 2020 r. Ministerstwo Finansów dało na prostej właściwości internetowej. W opublikowanych zestawieniach dane są kwoty części oświatowej i popularni równoważącej subwencji ogólnej (przygotowanie w I kwartale i podziały na wszelki rok 2020), dochody JST z urzędu udziału w podatku dochodowym z osób fizycznych, a także wpłatach na dolę równoważącą subwencji ogólnej (przygotowanie w I kwartale i podziały na wszelki rok 2020).

Opublikowane przez resort dane umieszczamy w sumy w zasięgu „multimedia”. W kontekście wykonanego przez epidemię tąpnięcia w ziemi a jego nieuchronnych produktów dla dochodów samorządów, warto zwrócić opinię na zdobyte poprzez nie w początkowym kwartale zyski z PIT (w niniejszym terminie skutki ekonomiczne epidemii także nie znalazły się w wszystkiej rozciągłości, gdyż do połowy marca gospodarka normalnie funkcjonowała), ponieważ pewno się okazać, że zyskanie ich na bliskim poziomie w nowych kwartałach potrafi być szczególnie ważne, albo nawet niemożliwe.

– Tak no to, co się w aktualnej chwili dzieje, przypomina drogę na rowerze, jak ktoś wydaje nam patyk w przednie koło. Nagle lecimy, także nie spadliśmy, nic nas dalej nie boli, a za chwilę ten upadek nastąpi – tak łatwo opisywał tę sytuację prezydent Białegostoku, Tadeusz Truskolaski.

A zatem łącząc się tej metafory, przed nieuchronnym upadkiem do budżetu Wrocławia tytułem dochodów PIT w początkowym kwartale bieżącego roku trafiło 248,6 mln zł, Bydgoszczy – 87,6 mln zł, Lublina – 88,5 mln zł, Łodzi – 196,8 mln zł, Krakowa – 301,8 mln zł, 1,046 mld zł, Opola – 39,2 mln zł, Rzeszowa – 51,7 mln zł, Białystoku – 73,8 mln zł, Gdańska – 158,6 mln zł, Katowic – 98,4 mln zł, Kielc – 51 mln zł, Olsztyna – 47 mln zł, Zielonej Góry – 195,7 mln zł, Poznania – 203,5 mln zł, Szczecina – 105,8 mln zł.

W połowie lipca powinniśmy jednak dowiedzieć się, jak wielki będzie ów prognozowany przez prezydenta Truskolaskiego „upadek”.

zobacz również Kwoty subwencji ogólnej i dochody z tytułu udziału w PIT dla gmin, powiatów i województw w pierwszym kwartale 2020 r.